W naszym Domu gościliśmy wyjątkową grupy artystyczne „Spinka i Pinezka” działającą przy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie. Panie zajmujące się rękodziełem zaprezentowały naszym podopiecznym swoje piękne prace — szycie, dzierganie oraz haftowanie. Opowiedziały również o działalności grupy oraz prowadzonych przez siebie zajęciach dla dzieci i dorosłych. Podczas spotkania nasi mieszkańcy mieli okazję wspólnie z gośćmi tworzyć kolorowe kwiaty z filcu. Nie zabrakło także rozmów, miłej atmosfery oraz wspólnego poczęstunku. Był to wyjątkowo ciepły i radosny czas spędzony w gronie osób spoza naszego Domu, który dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i uśmiechu. Takie wizyty są dla naszych podopiecznych niezwykle ważne. Dają możliwość nawiązywania nowych relacji, integracji społecznej oraz aktywnego spędzania czasu. Spotkania z osobami spoza Domu pomagają przełamywać codzienną rutynę, budują poczucie więzi i sprawiają mieszkańcom wiele radości oraz poczucie, że są częścią lokalnej społeczności.










